Blogovin

Follow my blog with Bloglovin Krzysztof Kizierowski

Create Your Badge Flag Counter

środa, 19 lutego 2014

Majdan online


Majdan na żywo
Dzisiaj - 20 lutego 2014 - o godz 9.00 - Berkut rozpoczął strzelanie w Majdan - strzelanie z ostrej amunicji - 88 ofiar śmiertelnych i setki rannych !
21-letnia Olesia Żukowska pomagała jako sanitariuszka rannym od kul na Majdanie. Zdjęcie dziewczyny z uśmiechniętą buzią, ubranej w koszulkę z czerwonym krzyżem, pojawiło się na Twitterze Euromajdanu. Kilka godzin później ona sama padła ofiarą milicyjnych kul. Na swoim Twitterze dziewczyna napisała: Ja umieram! Przez wiele godzin nie było wiadomo, co stało się z dziewczyną. Na Twitterze pojawiło się kolejne zdjęcie Olesii. Tym razem sama potrzebowała pomocy. Na zdjęciu widać prowadzoną przez mężczyznę 21-latkę, trzymającą się za szyję, z której płynie krew - prawdopodobnie od postrzału.
Przez kilka godzin od wpisu dziewczyny nie było informacji o jej dalszych losach. Dziennikarze obecni w Kijowie przekazują jednak, że Olesia żyje, przeszła operację i obecnie jej stan jest stabilny. Trzymaj się Olesia !
"Na Majdanie umiera rosyjskie imperium"
Gnauck przewiduje, że Putin, który chce najpóźniej w maju przedstawić projekt konstytucji przyszłej Unii Euroazjatyckiej, będzie kontynuował "politykę nacisków i ukłuć" wobec sąsiadów. "Zakończona sukcesem rewolucja na kijowskim Majdanie umocni jego lęk przed swobodą wyrażania poglądów i skłoni go do zaostrzenia represji we własnym kraju" - pisze niemiecki dziennikarz.Jak zauważa "Die Welt", rachuby władzy czasami nie sprawdzają się. "Na Majdanie umiera rosyjskie imperium i na nowo powstaje Rosja jako państwo narodowe" - powiedział jeden z mówców w Kijowie, którego słowa przytacza Gnauck. "Szkoda, że dla lekcji poglądowej w Kijowie musiało zginąć aż tylu"
Skompromitowany były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i jego świta, którego przestępca reżim został obalony 22 lutego przez rewolucje Euro-Majdanu, wziął 32000000000 dolarów w gotówce do Rosji, powiedział Prokurator Generalny Ukrainy: Oleg Makhnitsky w wywiadzie dla Financial Times 28 kwietnia. Uważa się, że Janukowycz za pomocą tych pieniędzy finansuje prorosyjski ruch separatystyczny wschodnich regionów Ukrainy. Rosja nadal ukrywa byłego prezydenta i jego współpracowników zamieszanych w morderstwo i wielką korupcję. Makhnitsky dodał, że Rosja odmawia współpracy z Ukrainą w celu ekstradycji poszukiwanych i byłego szefa państwa, którzy uciekli przez noc na 21-22 lutego.

Brak komentarzy:

Obserwatorzy